Slide background
Slide background

Mistrovství ČR v ROB 2016

mcr 2016 01Letošní Mistrovství České republiky v ROB na klasických tratích se konalo 15.-16.10. 2016 v Osečné pod taktovkou Turnovského oddílu. Prostor na okraji Ralské pahorkatiny nabízel různorodý terén, který nebyl vůbec jednoduchý na běh. Tratě byly postaveny s rychlými i pomalými vysílači, mezi kterými nebylo nutno přelaďovat. I díky vícero kontrolám v lese byly postaveny náročné tratě s možností volby pořadí a různých postupů, které mohli závodníkům výrazně pomoci nebo ublížit.

Se sobotním dvoumetrem, který překvapivě měřil i když byla kontrola pod kopcem, se nejlépe z našeho pardubického oddílu poprali a titul z dvoumetru si odnesli Johanka Klecová (D12), navrátilkyně Pavla Horová (D20) a v hlavní mužské kategorii Ondra Šimáček (M20). Na medaile dosáhli taktéž stříbrní Jakub Klec (M12), juniorka Klára Hronová a bronzoví Kuba Křen (M16), junior Martin Šimáček a veteránka Jitka Šimáčková (D35).

Nedělí závod v pásmu 3,5 MHz nebyl o nic jednodušší než sobotní dvoumetr a ještě k tomu tratě byly delší, aby byly pořádně prověřeny schopnosti závodníků. Zásluhou kvalitní přípravy si se všemi nástrahami nejlépe poradili a mistry republiky stali Johanka Klecová(D12), Pavla Horová (D20), překvapivě Michal Klec (M14) a Martin Šimáček (M19). Na bednu se též dostali druzí Jitka Šimáčková (D35), Onřej Šimáček (M20) a třetí Bětka Léharová (D20) a Jakub Klec (M12).Osečná se ukázala jako ideální místo pro pořádání takovýchto závodů, když se ke krásné krajině přidalo výborné zázemí, ubytování v chatkách či tělocvičně a jídelna s příjemnými kuchařkami. Můžeme tedy jen doufat, že se zde někdy opět uskuteční závody a našim borcům se bude zase dařit.

Podporují nás

Městský obvod Pardubice II