Slide background
Slide background

Zimní soustředění 2017

zim souNa začátku února (2.-5.2.) jsme se zase pěkně sešli na zimním soustředění. Již podruhé se uskutečnilo v Suchém Dole u Police nad Metují na chalupě rodinky Klecových. Tímto jim velice děkuji za poskytnuté přístřeší a všechny další vymoženosti, které chalupa nabízí (WC, sprcha, kuchyň, stolní fotbal, šipky, kolo štestí, krb, pípu, televizi...).


Tentokrát se nás sešlo snad ještě víc než v roce 2016 a v počtu téměř 30 lidí jsme si to užili. Několik nedočkavců odjelo už ve čtvrtek, což nám opozdilcům velmi vyhovovalo, neboť jsme dorazili do již vytopené chalupy. Sněhové podmínky několik dní před soustředěním vypadaly téměř ideálně, ale nemůžeme mít vše. O víkendu přišla obleva a ani počasí nebylo zrovna slunečné. Přesto nás to neodradilo a zvládli jsme několik výletů v tajícím sněhu, na který se nadalo namazat. Nejlépe namazal Míra Š., který se s klistrem prošel ve stodole po pilinách. Ostatní preferovali soupaž a silné paže. Kdo neměl lyže, vyrazil na výlet do hlubokého sněhu, což ho dosti vyčerpalo. Našlo se i několik běžců, kteří se rozhodli bloudit ve skalách v hlubokém sněhu nebo po ledě.

V sobotu se konalo mistrovství starého mlýna v biatlonu. Někteří si při biatlonu poprvé vyzkoušeli běžky a musím říst, že jim to šlo. Někteří brblali, že je dlouhá trať, ale nebylo jim to moc platné.

Věčer se konalo několik společenských her a pokeců. Jídlo se dalo jíst, pití se dalo pít a závěrečný úklid se zvládl raz dva.

Takže věřím, že jsme si to všichni užili a doufám, že příští rok si to zase zopakujeme. A zase staří i mladí, to se mi fakt moc líbilo.

Jitka

Podporují nás

Městský obvod Pardubice II