Slide background
Slide background

O-SPORT

osport2017Pořadatelé O-SPORTU využili třídenní volno a nedaleko Protivanova pro nás připravili tři závody. Všechny závody se běželi ve stejném terénu, ale nijak to na kvalitu a regulérnost nemělo vliv.
 
Trochu nás všechny potrápilo dosti chladné počasí a to hlavně v nočních hodinách v nevytápěných chatkách. Ale kdo byl připraven (dle pokynů Jitky) a měl opravdu teplý spacák, nemohl být zaskočen. Ale věřím, že v angíňáku a bez teplého oblečení bylo opravdu krušno. Naštěstí bylo přes den tepleji a v neděli a pondělí dokonce hřálo sluníčko.
 
Prvním závodem bylo MČR na krátké trati v pásmu 3,5 MHz. Závod se běžel v hezkém, prostupném a mírně houpavém terénu. Se závodem si dobře poradila Johanka (2.místo), Honzík (premiérové stupně vítězů na NŽ – 2.místo), Tom (3.místo) a Kuba Křen (3.místo). Mezi dospěláky se dařilo Kubinovi (3.místo), Ondrovi (4 vteřiny za Kubinem – 4.místo), Bětce (3 místo) a Jitce (1.místo). Ostatní také nezklamali a ukázali, že se s nimi musí začít počítat.

2m byl pro některé v mírně zvlněném terénu opravdu zrádný. Ale jak už to u 2m bývá, někteří si závod nemohli vynachválit (Ondra, Jitka). Stavitel trati tentokrát nešetřil ani mladší kategorie a MD14 nechal hledat čtyři kontroly a M16 dokonce 5 kontrol. Ti měli shodnou trať s kategorií M50. A zde se nám strhl krutý boj mezi Michalem a Kopečkem. Pro Míšu tento souboj vyšel vítězně a s pěti kontrolami si poradil. A komu se zase zadařilo: Honza 3.místo, Kuba Klec 1.místo, Kuba Křen 1.místo, Ondra 1.místo, Bětka 2.místo a Jitka 1.místo.

V posledním závodě v pásmu 3,5 MHz se rozhodovalo i o celkovém vítězi O-SPORTU. A jak to dopadlo? Závod se povedl Johance (3.místo), Kubovi Kl. (1.místo), Kubovi Kř. (2.místo), Ondrovi (2.místo), Bětce (3.místo) a Jitce (1.místo) . celkovým vítězem se stal Ondra a Jitka.

Smolařkou soutěže byla Klára, která v každém závodě brala brambory.

Ostatní, i když nedosáhli na medailová umístění, musím pochválit. S nelehkou tratí se snažili vždy vypořádat a dosáhli také velmi pěkných výsledků. Jsem opravdu potěšena, že se již v cíli nemusím strachovat, že někdo zabloudí, ale mohu se těšit na potěšující výsledky. Takže gratulace a dík patří všem.

J.Š.

Podporují nás

Městský obvod Pardubice II