Slide background
Slide background

Kysucký pohár 2017

ondra kysuceLetošní 42. ročník Kysuckého Poháru se konal od 16.-18. 6. v Šaštíně, severně od Bratislavy, což je tak trochu úplně mimo oblast Kysuce... něco, jako kdyby se Pardubická devítka konala například v Brně. Nás to ale jako zkušené závodníky nemohlo zmást a v pátek navečer dorazila celá naše posádka v pořádku do kempu. Tato rovinatá oblast, kterou bychom na Kysuci hledali jen velmi obtížně, byla zřejmě zvolena záměrně, a to vzhledem k nadcházejícímu ME v Litvě.

Závodníci byli ubytováni v rekreačním středisku Gazárka v útulných chatičkách mezi rybníky, kde také probíhalo celé centrum dění závodů. Všechny se sice běžely ve stejném terénu, ale nijak to na kvalitu a regulérnost nemělo vliv. Důležitá zde byla hlavně běžecká fyzička a rychlost měření.

Prvním sobotním závodem byl sprint, kde se ukázal pilný trénink našich svěřenců. Zlatou příčku zde obsadili Johanka, Klára, Bětka, Kuba Křen a Ondra. Stříbrná byla Jíťa a bronz si ze sprintu odnesl Michal Klíž.
Druhý závod se konal v sobotu odpoledne a to náš všemi velice oblíbený dvoumetr. Ti z nás, kteří si nezapomněli nabít rádio, nebo si nespletli pomalé kontroly s rychlými, neměli se závodem problém. Opět jsme čelili rovinatému terénu s hustou sítí cest a čistému průběžnému lesu. První místo vybojovaly Johanka s Klárou, druhé Kuba Křen a třetí Jitka s Ondrou.

Je tu neděle a nás čeká poslední závod 80tka. Většina z nás už byla celkem dost vyčerpaná z předchozích závodů a slunečného počasí, ale řekněte, kdo by se netěšil na doběh po pláži? V tomto závodě se určitě vyplatilo mít zákresy a držet se na mapě, protože kontroly byly daleko od sebe a nejlepší způsob jak dosáhnout vítězství bylo, brát to po cestách. První místo získali Johanka, Bětka a Ondra, druzí byli Jitka a Honzík, třetí místo získali Kuba Klec, Kubin, Michal Klíž a Klára.

Celkový vítěz Kysuckého Poháru v hlavní kategorii M20 se stal Ondřej Šimáček. Gratulujeme!!!

Nesmím zde zapomenout na losování krásných cen z Kysucké tomboly. Letošní rok byla hlavní cena mikrovlnná trouba značky Samsung, která i přes velikou snahu naší skvělé trenérky Jitušky odputovala bohužel do Prahy.

K závěru bych chtěla popřát našim nominovaným žákům a dorostencům (Johanka Klecová, Jakub Klec, Tom Ráliš, Jakub Křen) hodně štěstí na MS. Budeme Vám držet palce a ať Vám to běhá!!!
Závody se opravdu vydařily a všichni se už těšíme na příští.

K.H.

Podporují nás

Městský obvod Pardubice II