Slide background
Slide background

Dlouhá & noční ROB

dt2018 kubalZačátkem dubna pořádaly Bílovice první letošní republikové závody. Centrem mistrovství republiky na noční a dlouhé trati byla místní základní škola, kde jsem spali ve třídách.
V sobotu večer se běžela noční, shromaždiště byla v Soběšicích na fotbalovém hřišti. Startovalo pouze 39 závodníků a tak za necelou hodiny byly všichni v lese, což bylo příjemné. Na frekvenci vysílačů bylo více radioamatérského šumu, to je ale při noční bohužel běžné. Kdo si před startem udělal na rádiu čárky však neměl s laděním příliš problém. Trať byla pěkně postavená a umožňovala různou volbu pořadí, většinu postupů bylo více méně možné obíhat po cestách. Tma a kopcovitý terén zajistil zajímavý a docela obtížný závod. S nástrahami trati si nejlépe poradil Martin, který vyhrál kategorii M20. Třetí místo ve stejné kategorii obsadil Ondra, v D19 brala bronz Klára.

V neděli se běžena dlouhá trať. Start byl v Babicích nad Svitavou, kam jsme dojeli jednu zastávku vlakem. Nejdříve nás čekala osmdesátka a po předávce dvoumetr. Protože se startovalo v údolí a všechny kontroly měřili podobným směrem, ne všem závodníkům se podařilo zvolit ideální pořadí. Přesto po první části byly výsledky dost vyrovnané, nic ještě nebylo rozhodnuté a i zaváhání na osmdesátce šlo na dvoumetru ještě napravit. Předávka byla bohužel v údolí a tak během občerstvování toho s dvoumetrem nešlo moc změřit. Proto také potom většina závodníků vyrazila zpět na kopec, odkud jsem se vraceli z osmdesátky. Tam nás ale čekalo nemilé překvapení. Žádná kontrola tam nebyla a ani to tam moc neměřilo. Začali se tam tak tvořit skupinky zoufalých závodníků, kteří moc nevěděli tam dál. Po různě dlouhé době tam hledání vzdali a vrátili se kolem předávky do části mapy směrem k cíli. Tam už dvoumetr začal měřil normálně a dohledání všech potřebných kontrol už většina závodníků zvládla. Podle časů v cíli to letos byla docela dlouhá dlouhá. Vítězné časy se pohybovaly kolem tří hodin. Pro titul si v D35 doběhla Jitka, druhá byla Martina. Stříbro bral taky Ondra v M20, bronz vybojovala v D19 Klára.
První letošní republikové závody se vydařili. V druhé půlce května se do Bílovic vrátíme na pokračování národního žebříčku (2m) a další MČR (80 KT).

Podporují nás

Městský obvod Pardubice II