Slide background
Slide background

Pardubický úspěch na ME ve Slovinsku

Jitka01Na začátku září se čtyři naši závodníci ( Johanka, Bětka, Jitka a Ondra) zúčastnili Mistrovství Evropy konané v lyžařském středisku Rogla ve Slovinsku. Už sám vybraný terén sliboval náročné závody.
Jako první se běžel foxoring. Dle reakcí závodníků byl závod překvapivě krátký a jednoduchý. Foxoring běželi jen Bětka která obsadila šesté místo a Jitka, která pouze v tomto závodě pustila soupeřku na nejvyšší stupínek a doběhla si pro druhé místo.

Ve středu se běžel sprint. Toho se už zúčastnili všichni naši borci. Ondra vybojoval šestnácté místo, Bětka byla pátá, Johanka si v den svých patnáctých narozenin doběhla pro stříbro. Jitka si doběhla pro své první nikoli poslední zlato na tomto mistrovství.
O den později se běžela první klasika. Jitka na dvoumetru vybojovala své druhé (jednotlivci) a třetí (družstva) zlato. Ostatní běželi osmdesátku. Johanka doběhla devátá a v týmech byly čtvrté, Bětka byla pátá a s týmem slavila stříbro a Ondra doběhl šestý a s týmem slavil zlato.
V sobotu po dni volna čekala na závodníky nejtěžší zkouška, druhá klasika. Tentokrát na Jitku čekala osmdesátka a ostatní běželi dvoumetr. Díky špatnému počasí byl tento závod hodně náročný. Jitka opět potvrdila, že na tomto šampionátu nemá konkurenci a vyhrála své již čtvrté zlato, k němu přidala týmové stříbro a stala se hvězdou mistrovství. I ostatní borci si s náročným závodem skvěle poradili. Johanka byla sedmá a s týmem slavila stříbro, Bětka pátá a s týmem má také stříbro a Ondra doběhl třináctý a s týmem má opět stříbro. Všem moc gratuluji k medailím i předvedeným výkonům.

Martina L.

Podporují nás

Městský obvod Pardubice II