Slide background
Slide background

Tréninky v době Covidové

Letošní přípravu na sezonu jsme si asi všichni představovali trochu jinak. No bohužel opět nám do našich plánů promluvila ona záhadná nemoc Covid 19. Přesto musím říct, že jsme nezaháleli ba naopak, moc jsme se snažili. Máme štěstí, že jsme venkovním sportem a proto kdo chtěl, mohl trénovat takřka bez omezení i když zimní příprava v tělocvičně (posilování, protažení, hry) nám chyběla.

I během zimy jsme se snažili organizovat tréninky například noční orienťáky v Polabinách, výběhy po skupinkách nebo na jaře ROB tréninky v okolních lesích (vždy dle platných nařízení). Moc se nám osvědčil systém Google tabulek pro přihlašování. Určitě budeme takto pokračovat i nadále.
Podařilo se nám uspořádat i pár tréninkových výjezdů na běžky, OB nebo ROB tréninky. Nejprve v rámci okresu po uvolnění opatření jsme zajeli i dále (Turnov, 2x Praha, Bílovice). Jen škoda že právě na takových výjezdech nebyla účast větší. Chtěla bych pochválit zejména Davida, Kubu a Johy, kteří absolvovali většinu těchto tréninků.
Uspořádali jsme taky dvě virtuální běžecké výzvy. Nejdříve jsme společně doběhli do původního dějiště MS v ROB do Slovinského Zlatiboru a zpět. A v Červnu jsme se rozhodli společnými naběhanými kilometry pomoci nějakému hendikepovanému sportovci.
No doufám, že příprava na další sezonu již proběhne normálně.

Martina L.

Podporují nás

Městský obvod Pardubice II