Slide background

MČR ve sprintu a foxoringu

mcr sprint fox P2210410Dne 1.5. se konalo Mistrovství České republiky v ROB ve sprintu a foxoringu. Pořádání se ujal oddíl z Turnova a český šampionát se běžel ve Všeni u Turnova. Dalo se tedy očekávat, že tratě budou ve skalách v náročném terénu. Centrum závodu bylo na místním fotbalovém hřišti, kde v průběhu celého dne ještě dohoříval čarodějnický oheň z předchozího dne. A to bylo samozřejmě velké lákadlo pro ty nejmenší, ti starší to již tolik neocenili, neboť byli za celý den celkem vyuzeni. V centru závodu byla možnost koupit limo, pivo nebo párek v rohlíku. Také doma upečené buchty byly po doběhu příjemnou pochoutkou.

...

mcr sprint fox P2210092mcr sprint fox P2210130mcr sprint fox P2210134Naštěstí bylo krásné počasí a 1. máj se obešel bez májových deštíků. První závod byl sprint. Na start se šlo cca 500 m a z cíle do centra to také nebylo daleko. Tratě byli hodně krátké, takže na chyby nebyl moc prostor. Jakákoliv drobná chybička posouvala v pořadí. Naše 10 členná výprava si nevedla špatně. Nejlépe na sprintu dopadla Jitka a při své premiéře v nové kategorii D55 zvítězila. Ondra byl v M20 druhý, Martin obsadil 5. místo. Janina si v D45 doběhla pro bronzovou medaili a Marcela byla šťastná za všechny nalezené kontroly (D45). Byl to pro ni první velký závod. Martina J. v D20 byla bramborová a i Lenka byla o 4 vteřiny čtvrtá. Kačka si týden po úrazu vyzkoušela, že i s otřeseným mozkem to jde. Davidovi nesedlo úterní opékání buřtů během čarodějnic, tak se během trati trápil s břichabolem.

Druhý závod ve foxoringu měl start na stejném místě, tak už každý věděl, co ho po výběhu čeká. Tratě byly hezké, i když v daném skalnatém terénu náročné. Lence se zadařilo a doběhla si pro titul mistryně ČR, Kačka byla na 6. místě, obě v kat. D14. Martina J. získala bronz (D20), Jitka 1. místo (D55), Ondra 2. místo, Martin 7, Adam 11. David si trochu polepšil a doběhl šestý (M16).

Ze závodu jsme odjížděli spokojení a natěšení na další velkou soutěž.

autor článku: Jitka