Slide background
Slide background

První letošní titul Mistra České Republiky do Pardubic

mcr dt 2016Oddíl GBM Radiosport Bílovice připravil 9.-10.4. letošní první mistrovské závody v kempu Řásná. Na mapě Míchova skála proběhlo v noci ze soboty na neděli MČR v nočním závodě. 39 odvážlivců se vydalo do nočního lesa. Jelikož jsem rozhodně nepatřila mezi odvážlivce, vyhlížela jsem naše borce v cíli.
Naštěstí byl hned u kempu, tak jsem svůj strach překonala. V cíli je hezké pozorovat světla blížící se do cíle, zvlášť, když to nemusím být já. Proto uděluji všem odvážným ( Pavel, Adam, Radim, Martin a Kubin) velkou pochvalu. Martin ve své kategorii juniorů nenašel přemožitele a stal se mistrem ČR. Kubin mezi muži našel jen dva přemožitele. Vzhledem ke značnému provozu na radioamatérském pásmu se mnohým v noci nepodařilo naladit záchranný maják. Tak se Pavel trochu zatoulal a nechal se pak do cíle ze vzdálené vesnice dovézt autem. Takže se jeho výsledek bohužel do výsledkové listiny nezapočítal. Je to tak trochu proti pravidlům.
V neděli dopoledne se 70 vytrvalců dostavilo na start mistrovského závodu na dlouhé trati ve stejném prostoru jako proběhl noční závod. Šlo o kombinovaný závod 3,5 MHz a 144 MHz s výměnou rádií na občerstvovací stanici . Původně jsem byla zklamaná, že v naší kategorii hledáme jen po třech kontrolách. To se přece nedá ani pokazit pořadí a pak bude rozhodovat jen štěstí u kontrol a rychlost. A ejhle. I na třech kontrolách to jde a pak je co dohánět. Nakonec to dalo na druhé místo, což bylo pro naše barvy jediné umístění na stupních. Kubin a Martin v mužích skončili těsně pod stupni vítězů.

Podporují nás

Městský obvod Pardubice II