Slide background
Slide background

Aktuálně

johy ms2018Jelikož se letos MS žáků a dorostenců konalo v České republice, několik skalních fanoušků našeho oddílu vyrazilo fandit. Martina L. objednala prima ubytování ve Starých splavech v chatičkách, zaplatila zálohu a téměř vše zorganizovala. Tímto ji patří velký dík. A mohlo se jet.
Všechno to začlo dobře už v pátek, když Češi porazili Bělorusy 3:0 na mistrovství světa v hokeji v Dánsku. Hned poté nám náladu trochu zkazilo Ondrovo zvučné celonoční chrápání, ale všichni jsme se zdárně dožili rána a těšili se na závod v krásném slunečném počasí. Nadšení některé z nás přešlo už cestou na start, když po dvoukilometrové chůzi do strmého kopce byli zpocení víc než v cíli leckterého závodu. Mapa vypadala celkem zlověstně, všude samé vrstevnice. Ale jak se říká v ROB kruzích; kdo umí, umí, kdo neumí, ten čumí a běhá po lese až do setmění.
dt2018 kubalZačátkem dubna pořádaly Bílovice první letošní republikové závody. Centrem mistrovství republiky na noční a dlouhé trati byla místní základní škola, kde jsem spali ve třídách.
V sobotu večer se běžela noční, shromaždiště byla v Soběšicích na fotbalovém hřišti. Startovalo pouze 39 závodníků a tak za necelou hodiny byly všichni v lese, což bylo příjemné. Na frekvenci vysílačů bylo více radioamatérského šumu, to je ale při noční bohužel běžné. Kdo si před startem udělal na rádiu čárky však neměl s laděním příliš problém. Trať byla pěkně postavená a umožňovala různou volbu pořadí, většinu postupů bylo více méně možné obíhat po cestách. Tma a kopcovitý terén zajistil zajímavý a docela obtížný závod. S nástrahami trati si nejlépe poradil Martin, který vyhrál kategorii M20. Třetí místo ve stejné kategorii obsadil Ondra, v D19 brala bronz Klára.
sezona zacalaJe konec března a závodní sezóna nenápadně začala. Někteří to již postřehli a někteří se teprve probouzejí ze zimního spánku. Již na přelomu ledna a února jsme se začali pomalu probouzet a připravovat.

Podporují nás

Městský obvod Pardubice II